REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nowa wylotówka z Krakowa na północ – Trasa Wolbromska, otwarta dla kierowców [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa wylotówka z Krakowa na północ – Trasa Wolbromska, otwarta dla kierowców [ZDJĘCIA]
Od piątku, 22 grudnia kierowcy mogą już korzystać z Trasy Wolbromskiej – zachodniej obwodnicy Zielonek. W otwarciu nowej wylotówki z Krakowa na północ wzięli udział wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka i Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.
Wybrano przebieg pierwszego odcinka Drogi Czerwonej - strategicznej inwestycji w Trójmieścieartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano przebieg pierwszego odcinka Drogi Czerwonej - strategicznej inwestycji w Trójmieście
Inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) jest po posiedzeniu Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI) w sprawie przebiegu pierwszego odcinka Drogi Czerwonej. Dla trasy od węzła Gdynia Chylonia do węzła Kwiatkowskiego II GDDKiA wskazała wariant W1D i w I kwartale 2026 r. złoży wniosek o wydanie decyzji środowiskowej.
Trwają prace na budowie odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace na budowie odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Jak informuje inwestor – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK), zaawansowanie prac na budowie północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW) pomiędzy Łanami a Długołęką wynosi aktualnie ponad 69% (stan na 25 kwietnia). Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Trwa budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Jak informuje inwestor – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK), zaawansowanie prac na budowie północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW) pomiędzy Łanami a Długołęką wynosi aktualnie ponad 71% (stan na 12 maja). Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Postępują prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Jak informuje inwestor – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK), zaawansowanie prac na budowie północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW) pomiędzy Łanami a Długołęką wynosi aktualnie ponad 71% (stan na 1 czerwca). Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Dobiega końca budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dobiega końca budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach "Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020". Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK).
Jest wniosek o ZRID dla pierwszego z czterech odcinków drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruńartykuł
Pokaż artykuł
Jest wniosek o ZRID dla pierwszego z czterech odcinków drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń
Wojewoda Kujawsko-Pomorski otrzymał wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy drogi S10 Bydgoszcz Południe - Emilianowo wraz z rozbudową drogi krajowej nr 25. Po wydaniu decyzji będzie możliwe rozpoczęcie prac w terenie.
Firma INSTANTA rozbuduje fabrykę w woj. śląskim, ze wsparciem KSSE artykuł
Pokaż artykuł
Firma INSTANTA rozbuduje fabrykę w woj. śląskim, ze wsparciem KSSE
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE S.A.) wydała decyzję o wsparciu dla firmy INSTANTA Sp. z o.o. To kolejny etap rozwoju firmy specjalizującej się w produkcji, przetwarzaniu oraz konfekcjonowaniu kawy i produktów kawowych dla odbiorców krajowych i zagranicznych – zarówno w modelu B2B, jak i private label.
Kongsberg Automotive otworzył fabrykę w Brześciu Kujawskimartykuł
Pokaż artykuł
Kongsberg Automotive otworzył fabrykę w Brześciu Kujawskim
29 marca Kongsberg Automotive (KA) oficjalnie otworzył swoją fabrykę w Brześciu Kujawskim. Działalność nowego kompleksu wzmocni pozycję rynkową i obecność KA zarówno w sektorze pojazdów osobowych i komercyjnych.
Polska firma SUNEX uruchamia w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną w zakładzie w Raciborzuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SUNEX uruchamia w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną w zakładzie w Raciborzu
SUNEX, czołowy polski producent innowacyjnych rozwiązań bazujących na OZE, uruchamia w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną w zakładzie w Raciborzu. Będą na niej powstawać systemy zamocowań do instalacji solarnych i fotowoltaicznych.
SKPL Cargo zainwestuje w woj. podkarpackimartykuł
Pokaż artykuł
SKPL Cargo zainwestuje w woj. podkarpackim
3 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Zagórz została parafowana umowa dotycząca sprzedaży prawa użytkowania wieczystego zlokalizowanej w centrum Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) w Zagórzu nieruchomości zabudowanej bocznicą kolejową. Nabywcą około 1-hektarowej działki będzie prywatny przewoźnik kolejowy – firma SKPL „Cargo” Sp. z o.o.
W Świnoujściu bezpiecznie dojdziemy nad morze nowym przejściem pod torami kolejowymiartykuł
Pokaż artykuł
W Świnoujściu bezpiecznie dojdziemy nad morze nowym przejściem pod torami kolejowymi
Turyści i mieszkańcy Świnoujścia bezpieczniej dotrą nad morze. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują przejście pod torami wraz ze ścieżką pieszo-rowerową pod linią kolejową nr 996. Inwestycja warta blisko 3 mln zł finansowana jest ze środków budżetowych spółki.
Nowa Fabryka Broni Radom planuje niemal potroić swoją produkcję. Rośnie zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Nowa Fabryka Broni Radom planuje niemal potroić swoją produkcję. Rośnie zatrudnienie
Należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej nowa Fabryka Broni Radom planuje niemal potroić swoją produkcję w ciągu dwóch lat, jako odpowiedź na obecne wydarzenia wojenne w Ukrainie
NDI Development rozpoczyna komercjalizację historycznej części cukrowni w Pruszczu Gdańskim [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
NDI Development rozpoczyna komercjalizację historycznej części cukrowni w Pruszczu Gdańskim [FILM+WIZUALIZACJE]
NDI Development rozpoczyna komercjalizację historycznej części cukrowni w Pruszczu Gdańskim. Projekt łączy zachowaną zabudowę przemysłową z nowymi funkcjami miejskimi i wpisuje się w rosnący trend przekształcania terenów poprzemysłowych w mixed-use.
Niemiecki koncern BASF otwiera globalne biuro we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BASF otwiera globalne biuro we Wrocławiu
Największe przedsiębiorstwo chemiczne na świecie, niemiecki koncern BASF otwiera nowe biuro we Wrocławiu na potrzeby działalności w zakresie katalizatorów i metali szlachetnych. W grudniu 2021 roku BASF ogłosił utworzenie samodzielnej spółki zależnej, BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions, której działalność ma koncentrować się w obszarze katalizatorów samochodowych, obrotu metalami szlachetnymi, recyklingu oraz powiązanych produktów i usług.
W Krakowie powstanie fabryka kimchi południowokoreańskiego koncernu spożywczego Daesang Corp.artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstanie fabryka kimchi południowokoreańskiego koncernu spożywczego Daesang Corp.
Południowokoreański koncern spożywczy Daesang Corp. ogłosił utworzenie spółki joint venture z polską firmą Charsznickie Pola Natury, która ma się zająć dystrybucją kimchi do dużych sieci handlowych w Europie. Inwestor ma w planach także budowę fabryki kimchi w Krakowie. Polska ma stać się hubem produkcyjnym i dystrybucyjnym koncernu w Europie.
W woj. śląskim rusza budowa fabryki tajwańskiej firmy Compal Electronicsartykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim rusza budowa fabryki tajwańskiej firmy Compal Electronics
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie śląskim. Tym razem z branży elektroniki samochodowej. Swoją fabrykę w Polsce wybuduje znana, globalna firma Compal Electronics, z siedzibą na Tajwanie. Inwestycja zlokalizowana będzie w Czeladzi. Inwestor otrzymał rządowe wsparcie na jej realizację.
Panattoni sprzedaje kluczowy obiekt logistyczny w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni sprzedaje kluczowy obiekt logistyczny w Warszawie
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, sfinalizował sprzedaż City Logistics Warsaw IV, kompleksu logistycznego o powierzchni 39 000 m kw. zlokalizowanego w Warszawie. Nabywcą jest międzynarodowy podmiot specjalizujący się w inwestycjach w nieruchomości. Wartość transakcji to 53,5 mln euro.
Ruszyła budowa I etapu Smart Park Namysłówartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa I etapu Smart Park Namysłów
Smart Park Poland oficjalnie rozpoczął budowę parku handlowego w liczącym 17 tysięcy mieszkańców Namysłowie, w województwie opolskim. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Zakład Budowlano-Remontowy "BUDREM" Sp. z o.o. Sp. komandytowa, która wcześniej współpracowała ze Smart Park Poland przy realizacji parku handlowego w Zgorzelcu i Sycowie.
Duży polski producent folii stretch inwestuje w Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent folii stretch inwestuje w Rzeszowie
W piątek 12 września w siedzibie mieleckiego oddziału Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. odbyło się uroczyste wręczenie Decyzji o Wsparciu dla ZPF Efekt Plus. To dla Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec szczególny moment – to właśnie ta decyzja sprawiła, że w jubileuszowym roku 30-lecia strefy przekroczono próg 1 miliarda złotych nowych inwestycji. To kamień milowy w historii SSE EURO-PARK Mielec i wyraźny sygnał, że południowo-wschodnia Polska jest dziś jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do lokowania kapitału w Europie.
REKLAMA